Alexa55555 kérdése:

Egy sífelvonó 2,1 MJ munkával 12embert húz fel a hegy tetejére. Egy ember felhúzásához átlagosan 750N erőre van szükség. Milyen hosszú úton működik a sírfelvonó?


2017. dec. 7. 11:06
 1/3 anonim válasza:
NYÓÓC!!! NYÓÓÓC!!!!
2017. dec. 7. 11:47
 2/3 anonim válasza:
Hát ilyet még nem álmodtam...
2017. dec. 7. 13:36
 3/3 anonim ***** válasza:

munka = erő * út

(W = F*s)


Mivel itt 12 ember van, így az egészet be kell szorozni 12-vel:


munka = 12 * erő * út


út = munka / (12*erő)


A munkát váltsd át J-ba, helyetetsíts be és megkapod az eredményt.

2017. dec. 7. 14:23