PekingiKacsa kérdése:

Ebben az egyenletben kérhetnék egy kis segítséget?


7x+5+3-2+8x-3=36


Ha valaki segít, azt nagyon köszönöm!



2017. dec. 7. 08:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Mi nem megy?

Összeadás, kivonás vagy az osztás?

2017. dec. 7. 09:42
 2/2 anonim ***** válasza:

7x+5+3-2+8x-3=36 /öv (összevonás)

15x+3=36 /-3

15x=33 /:15

x=2,2

2017. dec. 7. 18:53