Egy háromszög egyik szöge 70°.A másik két szög mértékének az összege=?
2017. dec. 4. 16:00
 1/1 anonim ***** válasza:

Egy pozitív szám annál nagyobb, minél nagyobb a négyzete, és ez fordítva is igaz, ha a^2 > b^2, akkor a > b. (Még egyszer: ez csak a nem negatív számokra van így, ugye mert az x^2 függvény itt szigorúan monoton növekvő.)

Szal: mivel a^2 = 5^2*(√2)^2 = 50 > b^2 = 4^2*(√3)^2 = 48, ezért a > b, így az a és b számok közül a legnagyobb az 'a'.


Ugye tudjuk, hogy a kockának 6 lapja van, így csak annyit kell csinálnunk, hogy a 12 cm²-ben az 1-ehez hozzáadunk 6-ot: 1+6 = 7, a kocka összfelszíne tehát 72 cm².


Ez az utolsó is egyszerű, a háromszögek szögeinek összege 180°, ha az egyik szög 70°-os, akkor a maradék kettőnek 180° – 70° = 110°-osnak kell lennie.

2017. dec. 4. 16:40