2013. márc. 2. 16:17
1/5 anonim válasza:
1) A kocka élei: 4 cm.
Az oktaéder élei pedig:
(a/2)^2+(a/2)^2=b^2
a=4 cm
b=?
b=gyök(8)
V(oktaéder)=(gyök(2)/3)*b^3
V(oktaéder)= 10 egész 1/3-ad cm^3
2) V(kocka)=3^3=27 cm^3
2/5 anonim válasza:
Úgy van, ahogy az első válaszoló írta. Itt rajzon is megértheted:
3/5 anonim válasza:
A #2 vagyok:
32/3=10+2/3, szóval az első elírta véletlenül az első feladat eredményét.
4/5 anonim válasza:
1-es vagyok. Bocsi tényleg elírtam.
Megjegyzés:
Nézd át a függvénytáblázatot. Abban rengeteg dolog benne van.
5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindkettőtöknek a segítséget! :)
2013. márc. 4. 15:04