Kitti0 kérdése:

1) A kocka térfogata 64 cm3 (köb), benne helyezkedik el egy szabályos oktaéder, úgy hogy minden csúcsa a kocka alapjainak középpontjában van. Kiszámítani az oktaéder térfogatát? 2) Kiszámítani a kocka térfogatát, ha lapjának átlója 3 cm?

2013. márc. 2. 16:17
 1/5 anonim ***** válasza:

1) A kocka élei: 4 cm.

Az oktaéder élei pedig:


(a/2)^2+(a/2)^2=b^2

a=4 cm

b=?


b=gyök(8)


V(oktaéder)=(gyök(2)/3)*b^3

V(oktaéder)= 10 egész 1/3-ad cm^3


2) V(kocka)=3^3=27 cm^3

2013. márc. 2. 20:40
 2/5 anonim ***** válasza:

Úgy van, ahogy az első válaszoló írta. Itt rajzon is megértheted:

[link]

2013. márc. 2. 20:47
 3/5 anonim ***** válasza:

A #2 vagyok:

32/3=10+2/3, szóval az első elírta véletlenül az első feladat eredményét.

2013. márc. 2. 20:50
 4/5 anonim ***** válasza:

1-es vagyok. Bocsi tényleg elírtam.


Megjegyzés:

Nézd át a függvénytáblázatot. Abban rengeteg dolog benne van.

2013. márc. 2. 21:00
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindkettőtöknek a segítséget! :)
2013. márc. 4. 15:04