Nem feltétlenül kell teljes megoldás, csak valami amin elindulhatok, mert jelenleg tanácstalan vagyok.2013. febr. 13. 20:06
1/2 anonim válasza:
Ez egy nehezebb feladat:
Gondold végig, hogy a kocka hogyan lenne a gúlában, hol érintkezne vele, melyik metszetet kell lerajzolni.
Utána már csak hasonló háromszögek aránya kell.
2/2 anonim válasza:
Ellenőrzés céljára: a kocka élhossza egyenlő a gúla alapja és magassága harmonikus közepének a felével.
Ha
A = 12 - a gúla alapéle
m = 20 - a gúla magassága
a - a kocka alapéle
akkor
a = A*m(A + m)
vagyis
a = 12*20/32
a = 7,5 cm
========
DeeDee
**********