A téglatest egy csúcsába futó éleinek hossza együtt 15 cm.Ha a téglalap hosszát 2 cm-el csökkentjük,a szélességét ugyanennyivel növeljük és a magasságát megkétszerezzük,kockát kapunk.2013. jan. 26. 19:47
1/3 anonim válasza:
A téglalap magasságának, szélességének és hosszának összege 15.
A téglalap magassága a kocka magasságának fele: X/2
A téglalap szélessége a kocka szélességénél 2-vel kisebb: X-2
A téglalap hosszúsága a kocka hosszúságánál 2-vel hosszabb: X+2
...
2/3 anonim válasza:
Legyenek a téglatest oldalai a,b,c.
A keletkezett kockái pedig x.
a+b+c=15
a-2=x
B+2=x
2*c=x
Ezekből kijön hogy 15=x+2+x-2+x/2
30=5x
x=6
Tehát a kocka oldalai 6cm esek.
Ebből V=a^3=216 cm^3
A=6*a^2/216 cm^2
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat kedvesek vagytok!
2013. jan. 27. 14:01