Mi a megoldás? Mennyi a kocka felszine és térfogata?

A téglatest egy csúcsába futó éleinek hossza együtt 15 cm.Ha a téglalap hosszát 2 cm-el csökkentjük,a szélességét ugyanennyivel növeljük és a magasságát megkétszerezzük,kockát kapunk.

2013. jan. 26. 19:47
 1/3 anonim ***** válasza:

A téglalap magasságának, szélességének és hosszának összege 15.


A téglalap magassága a kocka magasságának fele: X/2

A téglalap szélessége a kocka szélességénél 2-vel kisebb: X-2

A téglalap hosszúsága a kocka hosszúságánál 2-vel hosszabb: X+2

...

2013. jan. 26. 20:25
 2/3 anonim ***** válasza:

Legyenek a téglatest oldalai a,b,c.

A keletkezett kockái pedig x.

a+b+c=15

a-2=x

B+2=x

2*c=x

Ezekből kijön hogy 15=x+2+x-2+x/2

30=5x

x=6

Tehát a kocka oldalai 6cm esek.

Ebből V=a^3=216 cm^3

A=6*a^2/216 cm^2

2013. jan. 26. 22:23
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat kedvesek vagytok!
2013. jan. 27. 14:01