Hány négyzetcentiméter a kocka felszíne ha a térfogata 8köbcentiméter?

Vezessétek is le!

#matematika #kocka #felszín számítás
2013. febr. 17. 17:54
 1/1 anonim ***** válasza:

A kocka térfogata legyen "V", a felszíne legyen "A", az alapélek hossza pedig "a".


V=a*a*a, tehát ha 8-ből köbgyököt vonsz, akkor a=2cm

A=6*(a*a)=6*(2*2)=6*4=24 négyzetcentiméter


A felszín abból jön ki, hogy egy kocka 6db a*a területű négyzetből áll.

2013. febr. 17. 18:05