Egy kocka testátlója 17.32 cm. Mekkora az oldala, a térfogata és a felszíne?

2017. nov. 30. 10:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Pitagorasz-tétellel kell csinálni.
2017. nov. 30. 10:08
 2/3 anonim ***** válasza:

Testátló = gyök(3)*a ahol a a kocka éle.

Gyök(3)*a=17,32. Leosztasz gyök(3)-mal

a=10cm

Tércogat a köb= 1000 cm3

Felszín 6a négyzet. 6*10^2=600 cm2

2017. nov. 30. 12:17
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2017. nov. 30. 15:04