Ha egy ABCDA'B'C'D' kocka élhossza 4cm, akkor hány centi a testátlója?

Válaszokat előre is köszönöm.

2015. jan. 15. 14:09
 1/3 anonim ***** válasza:
53%
Beírtam a google-ba, hogy "kocka testátló", és megmondta a képletet. De a matekkönyvedben is biztos benne van.
2015. jan. 15. 14:37
 2/3 anonim ***** válasza:

Pitagorasz tétel.


Ha meghúzod a testátlóját, kapsz egy derékszögű háromszöget.

Pitagorasz tétele: a*a+b*b=c*c

Azaz

4*4+4*4 = c*c

32 = c*c

32 gyökjel alatt = c

2015. jan. 16. 17:35
 3/3 anonim ***** válasza:

A kocka testátlójának képlete gyök(3*a^2)=gyök(3)*a

Tehát gyök(3)*4=6,93

#2 amit írtál, úgy rossz, ahogy van, az lapátló.

Remélem segítettem.

2015. jan. 16. 17:51