Válaszokat előre is köszönöm.2015. jan. 15. 14:09
1/3 anonim válasza:
Beírtam a google-ba, hogy "kocka testátló", és megmondta a képletet. De a matekkönyvedben is biztos benne van.
2/3 anonim válasza:
Pitagorasz tétel.
Ha meghúzod a testátlóját, kapsz egy derékszögű háromszöget.
Pitagorasz tétele: a*a+b*b=c*c
Azaz
4*4+4*4 = c*c
32 = c*c
32 gyökjel alatt = c
3/3 anonim válasza:
A kocka testátlójának képlete gyök(3*a^2)=gyök(3)*a
Tehát gyök(3)*4=6,93
#2 amit írtál, úgy rossz, ahogy van, az lapátló.
Remélem segítettem.