Itt a sebességváltozás az 'a' azaz a gyorsulás akarna lenni? És ha igen , akkor miért kell nekünk a 30 s, mint idő, ha anélkül is kitudnánk a sebességváltozást számolni (ha az gyorsulás itt) az F= m*a képlettel? :|2017. dec. 1. 11:45
1/1 anonim válasza:
"sebességváltozás"
A sebességváltozás az amennyivel a sebsség megváltozik.
a gyorsulás az a sebességváltozás/idő.
Képlettel: a = delta v / t
Azaz azért kell az idő, mert
delta v = a*t
Igen, először kiszámolod a-t az F=m*a-ból, utána beszorzod t-vel.