Az 1500 kg tömegű kerékpárt 200 N erő gyorsítja. Mekkora lesz a sebességváltozás, ha a gyorsítás ideje 30 s?

Itt a sebességváltozás az 'a' azaz a gyorsulás akarna lenni? És ha igen , akkor miért kell nekünk a 30 s, mint idő, ha anélkül is kitudnánk a sebességváltozást számolni (ha az gyorsulás itt) az F= m*a képlettel? :|

2017. dec. 1. 11:45
 1/1 anonim ***** válasza:

"sebességváltozás"


A sebességváltozás az amennyivel a sebsség megváltozik.


a gyorsulás az a sebességváltozás/idő.

Képlettel: a = delta v / t


Azaz azért kell az idő, mert

delta v = a*t


Igen, először kiszámolod a-t az F=m*a-ból, utána beszorzod t-vel.

2017. dec. 1. 12:35