Egy 2 kg tömegű testet 25N gyorsitóerővel 10m/s kezdősebességről 4m hosszú úton gyorsítunk. Mekkora lesz a végsebesség?

Valaki légyszi :)

2015. szept. 8. 20:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

F=m*a, csak a gyorsulás az ismeretlen, számolható.

s=v0*t + a/2*t^2

Minden adott, kiszámíthatod, hogy mennyi ideig tart a folyamat.

a=dV/dt, ahol a gyorsulást már kiszámoltad, dt=t előbb számoltad, dV=v1-v0, ahol v1 a kérdésben szereplő végsebesség.

2015. szept. 8. 21:19
 2/4 anonim ***** válasza:
Tipikusan olyan feladat, ahol szinte "bűn" kiszámítani, hogy mekkora a gyorsulás. Helyette ajánlom a munkatételt, azaz 25 N erő 4 m hosszú úton 25*4=100 J munkát végez, és ennyivel nő a test mozgási energiája. A mozgási energia kezdetben a 1/2*m*v^2 képlet alapján 100 J volt, most a +100 J miatt kétszer akkora, ami azt jelenti, hogy a sebesség négyzete is kétszer ekkora lesz, vagyis a sebesség maga gyök 2-ször akkora, azaz kb. 14,1 m/s.
2015. szept. 9. 15:21
 3/4 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy "bűn" kiszámítani, de nem tudhatod, hogy tanulták-e már. Ha ilyen egyszerű feladat nem megy, akkor gyanítom, nem.

De így legalább már kétféle megoldási menetet is kapott, választhat, neki melyik az egyszerűbb.

2015. szept. 9. 19:17
 4/4 anonim ***** válasza:

Annyi megjegyzést hadd tegyek, hogy egyáltalán nem kötelező kiszámolni kvantitatívan a gyorsulást.

Tessék végigszámolni paraméteresen a végeredményig!


És milyen meglepő, ugye, ugyanaz a képlet fog kijönni mindkét módszerrel...


Gyerekek, totál mindegy hogy számoltok.

2015. szept. 9. 20:36