2017. nov. 12. 19:35
1/1 anonim válasza:
Jó a 901.
Az első 100 pozitív egész szám az 1-től 100-ig tart.
Először tekintsünk el a 100-tól, mjad a végén 1-et hozzáadunk.
Ha gondolatban végigveszed a számokat 0-től 99-ig úgy, hogy az egyjegyűek elé írsz mégegy 0-t, tehát
00, 01,02,03,...,98,99
Akkor ez 100 szám.
Méghozzá a 10-esek helyen 10x van 0, aztán 10x1 stb.
Az egyesek helyén pedig szintén 10x van 0, 10x1 stb.
A számjegyek összege:
2*10*(1+2+..+9) = 2*10*45=900
Most vegyük hozzá a 100-at, az eredmény 901.