Nem voltam suliban 2 hetet, baleset miatt. Holnapra kész kell lennie 5 feladatnak. Hogyan kell megcsinálni?


1.) Ábel 15 óra alatt tudja felásni a kertet. A kert mekkora részét tudja felásni 1 óra alatt; 5 óra alatt?


2.) Egy árkot egy ember 4 óra alatt, fia 6 óra alatt ásna ki egyedül. Hány óráig tart az árok elkészítése, ha együtt dolgoznak?


3.) Egy medencét egy csap 15 perc alatt tölt meg. A kifolyón 18 perc alatt ürül ki a tele medence. Hány perc alatt telik meg a medence, ha a feltöltés közben a kifolyót is nyitva felejtik?


4.) 4 lány 3 óra alatt 720 kg almát szed le. Ugyanilyen tempóban hány kg almát szed le 5 lány 2 óra alatt?


5.) Egy háromszög egyik szöge 60°-os. A másik két belső szög kiegészítő szögeinek aránya 3:5. Határozzuk meg a háromszög belső szögeit.


2010. máj. 30. 20:06
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
szöveges egyenlettel kell
2010. máj. 30. 20:09
 2/13 anonim ***** válasza:
32%
Most azt várod, hogy majd megoldjuk? Azalatt a 2 hét alatt simán meglehetett volna oldani ;)
2010. máj. 30. 20:32
 3/13 A kérdező kommentje:
2hétig voltam kórházban....és hogy javíthassak megkéne csinálni
2010. máj. 30. 20:36
 4/13 anonim ***** válasza:

1.) Ha az egészet 15 óra alatt, akkor 1 óra alatt az 1/15-ét, 5 óra alatt az 5/15 = 1/3-át.


2.)

Ember: 4 óra alatt az egészet, x óra alatt az x/4 - ét

Fia: 6 óra alatt az egészet, x óra alatt az x/6-át.

Együtt dolgoznak és kész lesz az egész:

x/4 + x/6 = 1 /*24

6x + 4x = 24

10x=24

x=2,4 óra alatt


3.)

Csap: egészet 15 perc alatt, x perc alatt x/15-öt

Lefolyó: egészet 18 perc alatt, x-et x/18 alatt

De a lefolyón távozik a víz, ezért:


x/15 - x/18 = 1 /*

2010. máj. 30. 20:38
 5/13 anonim ***** válasza:
53%

Bocs... tehát a 3., egyenlete:


x/15 - x/18 = 1 /*270


18x - 15x = 270

3x=270

x= 90 perc


Tehát a kád 90 perc, azaz 1,5 óra alatt telik meg.

2010. máj. 30. 20:39
 6/13 anonim ***** válasza:

4.,


4 lány 3 óra alatt 720 kg

1 lány 3 óra alatt 720/4=180 kg-ot

1 lány 1 óra alatt 180/3=60 kg-ot


AKKOR:


1 lány 2 óra alatt 120 kg-ot

5 lány 2 óra alatt 600 kg-ot

2010. máj. 30. 20:42
 7/13 anonim ***** válasza:
4., Szívesen leírom ha elmondod mi az a kiegészítő szög. Ami a szöget 180°-ra egészíti?
2010. máj. 30. 20:42
 8/13 A kérdező kommentje:

naon köszi mindent aranyos vagy!! sokat segítettél.

hát csak annyi van a feladatban, amennyit leírtam..:S nincs más írva.

de akkor még ezt légyszi: Két természetes szám aránya 1:3. Ha az első számot harmadára változtatjuk, a második számot pedig hattal növeljük, akkor az arány 1:10 lesz. Melyik ez a két szám?

2010. máj. 30. 20:55
 9/13 anonim ***** válasza:
Hú.. ez így most nem megy, de azért még gondolkozom
2010. máj. 30. 21:24
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Tedd fel új kérdésben és majd nálam okosabbak válaszolnak.
2010. máj. 30. 21:33
1 2