Két ember gondol két számra 1 és 100 között, mekkora valószínűsége van, hogy az egyik számuk ugyanaz? És annak, hogy mind a kettő?2017. okt. 30. 16:12
1/2 anonim válasza:
Gondolom, egész számokról van szó.
Az utóbbi a könnyebb:
Két szám választására z összes eset: 100*99/2=4950.
Így az egyezés valószínűsége: 1/4950.
Az első kérdés esetén annak az esélyét érdemes kiszámolni, hogy egyik szám sem egyező:
Egyikük gondol két számot. Ekkor a másik 98 közül választhat, hogy ne egyezzen. Ezt 98*97/2=4753-féleképpen teheti meg. Ezért 4950-4753=197 olyan eset van, amikor legalább az egyik megegyezik.
Tehát ennek valószínűsége: 197/4950=0,04 körüli érték.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez érthető volt.
2017. okt. 30. 19:18