Hogy kell megoldani a következő valószínűségszámítási feladatot?


Adott 100 emberből álló sokaság. Ebből 35 kék szemű és 40 szőke hajú ember.

Kérdés: Mi a valószínűsége annak, hogy a 100 emberből találomra kiválasztva egyet az kék szemű lesz, feltéve, ha szőke a haja?



2015. aug. 27. 14:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Feltesszük, hogy k darab kék szemű és szőke hajú ember van, ekkor a valószínűség k/100=0,01*k a valószínűsége.


k-ról azt tudjuk, hogy értéke legalább 0, legfeljebb 35 és egész. Tehát a sokaság milyenségétől függően a valószínűség lehet:


0,01*0=0

0,01*1=0,01

0,01*2=0,02

.

.

.

0,01*35=0,35.

2015. aug. 27. 16:16
 2/5 anonim ***** válasza:
Itt asszem
2015. aug. 27. 17:59
 3/5 anonim ***** válasza:

folyt.


... fel kellene tenni, hogy a két tulajdonság független egymástól. (Pedig talán nem is független)

Ez esetben a szőkék között ugyanúgy 0,35 a kékszeműek aránya.


Ha nem függetlenek, akkor valóban tudni kellene a szőke és kékszemű emberek létszámát.


a feltételes valószínűséggel:


P(A ha B)=P(A és B)/P(B)

2015. aug. 27. 18:02
 4/5 A kérdező kommentje:

Engem igazából a P(A és B) értéke érdekel.

A képletet természetesen ismerem :)

2015. aug. 27. 19:29
 5/5 A kérdező kommentje:
Azaz a szőkék és kék szeműek számát
2015. aug. 27. 19:31