Hogy oldanátok meg a következő egyenletet?

(8x+264)/9 = 250

2015. júl. 27. 15:58
 1/4 anonim ***** válasza:

A feladat ugye, hogy kiszámoljuk az x-et. Hogy is néz ki az egyenlet?


(8x+264)/9 =250


A műveletek sorrendje alapján először x-et megszorozzuk 8-al, aztán 264-et hozzáadunk, végül az egész elosztjuk 9-el. Hogy megkapjuk x értékét visszafelé kell haladnunk, a műveletek ellentettjét elvégezve.


Először szorozzuk 9-el mindkét oldalt (ha csak az egyik oldalt szoroznánk nem maradna egyenlő a két oldal)


(8x+264)/9 * 9 = 250*9 (a kilenccel való szorzás kiejti az osztást baloldalt)

(8x+264) = 2250


Majd kivonunk 264-et:


8x+264 - 264 = 2250 - 264 (itt szintén a -264 és a +264 kiejtik egymást)

8x = 1986


végül osztunk 8-al:


8x / 8 = 1986 / 8 (újfent a 8-al való szorzás és osztás kiejtik egymást)

x = 248,25


És meg is oldottuk az egyenletet.

2015. júl. 27. 16:12
 2/4 anonim válasza:
Szorozd meg 9-el a 250-et.(Ez 2250).Ebből vegyél el 264-et.(1986).Ezt oszd el 8-al.
2015. júl. 27. 16:13
 3/4 A kérdező kommentje:

így szól a példa lehet rosszul írtam fel az egyenletet

most lesz pótvizsgám augusztusban és már ilyen példák vannak

Egy főiskolai szakra jelentkeznek 45-en , 10-en első helyen 9-et felvesznek , a ponthatár pedig 250 pont , egyik tanulónak 264 pontja volt és arra kíváncsi mi lett volna a ponthatár, ha ő nem jelentkezik az adott szakra.

2015. júl. 27. 16:22
 4/4 anonim ***** válasza:
És mégis mi erre az elfogadott megoldás? x <= 250 lesz a ponthatár, de ennél többet nem lehet megmondani. Ahhoz ismerni kéne 10. és a 11. felvételiző pontszámát.
2015. júl. 27. 17:05