Hogyan kell megoldani?2017. okt. 1. 13:42
1/1 anonim válasza:
ideális gázoknál ideális körülmények között a sűrűség csak a molekula tömegtől függ. Tehát a szövegben a "relatív sűrűség"= "relatív molekulatömeg"
1. ki kell számolni a oxigén átlagos molekulatömegét M(1)
2. M(2) = M(1)*1,375 [32]
3. Alkánok általános képlete : C(n)H(2n+2), tehát a molekulatömege : M= 12*n+2*n+2
4. 12n+2n+2 = 32
n= ? [n=3]
5. C3H8 --> propán