Egy alkán oxigéngázra vonatkoztatott relatív sűrűsége 1,375. Határozzuk meg az alkán összegképletét és edjuk meg a nevét?

Hogyan kell megoldani?

2017. okt. 1. 13:42
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

ideális gázoknál ideális körülmények között a sűrűség csak a molekula tömegtől függ. Tehát a szövegben a "relatív sűrűség"= "relatív molekulatömeg"



1. ki kell számolni a oxigén átlagos molekulatömegét M(1)


2. M(2) = M(1)*1,375 [32]


3. Alkánok általános képlete : C(n)H(2n+2), tehát a molekulatömege : M= 12*n+2*n+2


4. 12n+2n+2 = 32

n= ? [n=3]

5. C3H8 --> propán

2017. okt. 1. 18:45