Szöveges matek feladat megoldása?

3 jó kévéből, 2 közepes kévéből és 1 rossz kévéből 39 tau gabonát kapunk. 2 jó kévéből, 3 közepes kévéből és 1 rossz kévéből 34 tau gabonát kapunk. 1 jó, 2 közepes és 3 rossz kévéből pedig 26 tau gabonát. Mennyi gabonát kapunk 1-1 jó, közepes és rossz kévéből?

2017. szept. 24. 22:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%

3x+2y+z=39

2x+3y+z=34

x+2y+3z=26

Ezt az egyenletrendszert kell megoldanod. y+z=?

Ha elakadtál a megldásban szólj!

2017. szept. 25. 07:13
 2/11 A kérdező kommentje:
Hogyan kell egyenletrendszert megoldani?
2017. szept. 25. 16:01
 3/11 A kérdező kommentje:
Senki nem tud segíteni?
2017. szept. 26. 17:17
 4/11 anonim ***** válasza:
Elsőben kifejezed x-et. Másodikban behelyettesíted x-et a kapott értékre, és kifejezed y-t. Harmadikban behelyettesíted az x kapott értékét és az y kapott értékét, és megoldod az egyenletet.
2017. szept. 27. 18:56
 5/11 anonim ***** válasza:
X=37/4; Y=17/4 és Z=11/4 így Y+Z=28/4=7 tau gabona
2017. szept. 27. 20:35
 6/11 anonim ***** válasza:

A sok közül egy megoldás


A feladat

(1) 3x + 2y + z = 39

(2) 2x + 3y + z = 34

(3) x + 2y + 3z = 26


Az elsőből kivonva a másik kettőt

(1)-(2)-(3)

(3x - 2x - x) + (2y - 3y - 2y) + (z - z - 3z) = (39 - 34 - 26)

0 - 3y -3z = -21

y + z = 7


Az elsőből kivonva a másodikat

(1)-(2)

x - y = 5


Az elsőből kivonva a harmadikat

(1)-(3)

2x - 2z = 13

x - z = 6,5


A három új egyenlet

(4) y + z = 7

(5) x - y = 5

(6) x - z = 6,5


A negyedik és hatodik összegéhez hozzávéve az ötödiket

(4)+(6)

(7) x + y = 13,5

(5) x - y = 5


Összeadva

(7)+(5)

2x = 18,5

x = 9,25 (= 37/4)

======


Kivonva

(7)-(5)

2y = 8,5

y = 4,25 (= 17/4)

======


A (4) egyenletből

z = 7 - y

z = 7 - 4,25

z = 2,75 (= 11/4)

======

2017. szept. 28. 14:10
 7/11 A kérdező kommentje:
Teljesen rossz a megoldásotok, a tanáromnak más jött ki.
2017. szept. 28. 14:39
 8/11 anonim ***** válasza:
Vagy a tanárod tévedett (ez kevésbé valószínű), vagy pedig Te írtad ki rosszul a példát. A kiírt feladatod megoldása az amit mi megadtunk.
2017. szept. 28. 19:28
 9/11 A kérdező kommentje:
Oké lelövöm. A tanárom azt mondta nincs megoldása, mert nincs olyan x y z amelyik mindhárom egyenletre jó megoldást adna.
2017. szept. 28. 21:22
 10/11 anonim ***** válasza:
Odamész a tanárhoz és megmutatod neki az x, y és z megoldását. Mindhárom egyenletbe visszahelyettesíted és jó lesz. Ha kérdezik, hogy oldottad meg az egyenltrendszert akkor mond azt, hogy a CASIO FX570ES típusú számológéped kiszámolta.
2017. szept. 28. 22:55
1 2