138. Az ismeretlenek meéy értékeire lesz nulla a következő helyettesítési érték?

x(x+2) / x+3


142. Egyszerűsítsük a következő törteket. Változik- e az ÉT?

5ax^2 / 10a


Mely valós x értékre teljesülnek a következő egyenlőtlenségekre? Oldjuk meg a valós számok halmazán a következő egyenlőtlenségeket s ábrázoljuk a megoldáshalmazukat egyenesen.


x+4 > 2-3x


2017. júl. 11. 23:38
 1/3 anonim ***** válasza:
58%

Így szolidan kiadod a házidat hogy végezzük el?


Nem csak buta vagy mint a föld, hanem a végtelenségig pofátlan is. Egy normális fórumon ez úgy megy hogy szépen megkéred a segítséget, s leírod hol akadtál el.

2017. júl. 12. 08:08
 2/3 anonim ***** válasza:

138,

Kik.: x nem egyenlő -3

x(x+2)=0 megoldását keressük, x=0 vagy x=-2 (kik.-nek megfelel)


142,

ÉT. a nem lehet 0

a törtet egyszerüsítjük 5a-val, így x^2/2 (változik az értelmezési tartomány, hiszen itt már nem kell kikötni, hogy a nem egyenlő 0)


x>-0,5 (számegyenesen -0,5-nél üres karika, és a -0,5-nél nagyobb számok)

2017. júl. 13. 09:53
 3/3 anonim ***** válasza:

138:

Mivel az osztás precedenciája nagyobb mint az összeadásé:

x nem 0

x(x+2)/x+3 = 0

x(x+2)/x = -3

x+2=-3

x=-5

2017. júl. 20. 23:07