Matematika feladat megoldása miért ez?


Ferladat:

Félkör alakú nézőterének első sorában

60 ülőhely van, majd a második sortól kezdve

minden sorban az előző sornál 6-tal több ülő-

helyről tudják nézni az előadást.

>> tehát ez egy számtani sorozat

Kérdés:

Kiderül, hogy összesen 6786 ülőhely van a

nézőtéren. Hány sor van a színház nézőterén?


Számtani sorozat megoldóképlete: Sn=n*(a1+an)/2

mégis a megoldásba úgy helyettesít be a megoldókulcs, hogy 6786={2*60+(n-1)*6}/2*n

Csak annyi a kérdésem, hogy a 60-at miért veszi kétszer?



2017. ápr. 26. 10:39
 1/2 anonim ***** válasza:
72%

a₁ = 60

aₙ = a₁+(n-1)*6=60+(n-1)*6

a₁+aₙ = 2*60+(n-1)*6

2017. ápr. 26. 11:02
 2/2 A kérdező kommentje:
Ah értem! Köszi!
2017. ápr. 26. 12:41