Ferladat:
Félkör alakú nézőterének első sorában
60 ülőhely van, majd a második sortól kezdve
minden sorban az előző sornál 6-tal több ülő-
helyről tudják nézni az előadást.
>> tehát ez egy számtani sorozat
Kérdés:
Kiderül, hogy összesen 6786 ülőhely van a
nézőtéren. Hány sor van a színház nézőterén?
Számtani sorozat megoldóképlete: Sn=n*(a1+an)/2
mégis a megoldásba úgy helyettesít be a megoldókulcs, hogy 6786={2*60+(n-1)*6}/2*n
Csak annyi a kérdésem, hogy a 60-at miért veszi kétszer?
2017. ápr. 26. 10:39
1/2 anonim válasza:
a₁ = 60
aₙ = a₁+(n-1)*6=60+(n-1)*6
a₁+aₙ = 2*60+(n-1)*6
2/2 A kérdező kommentje:
Ah értem! Köszi!
2017. ápr. 26. 12:41