Egy ország lakosságának 14%-a beszél jól angolul.
a) Mennyi a valószínűsége annak, hogy 10 véletlenszerűen kiválasztott lakos közül
legalább 8 jól beszél angolul?
b) Várhatóan hány ember beszél jól angolul abban a városban, melynek 45000 lakosa
van?
2017. ápr. 24. 13:52
1/1 tatyesz válasza:
binomiális eloszlással
P(k)=(n k)∙p^k∙(1-p)^(n-k)
n=10
p=0,14
P(k≥8)=P(k=8)+P(k=9)+P(k=10)
b)
a binomiális eloszlás várható értéke: n∙p
n=45000
p=0,14