Matek feladat segítséget kérek! Valószínűségszámítás, hogyan számoljam ki?


Egy ország lakosságának 14%-a beszél jól angolul.

a) Mennyi a valószínűsége annak, hogy 10 véletlenszerűen kiválasztott lakos közül

legalább 8 jól beszél angolul?

b) Várhatóan hány ember beszél jól angolul abban a városban, melynek 45000 lakosa

van?



2017. ápr. 24. 13:52
 1/1 tatyesz ***** válasza:

binomiális eloszlással


P(k)=(n k)∙p^k∙(1-p)^(n-k)


n=10

p=0,14

P(k≥8)=P(k=8)+P(k=9)+P(k=10)


b)

a binomiális eloszlás várható értéke: n∙p

n=45000

p=0,14

2017. ápr. 25. 10:53