2017. ápr. 24. 19:26
1/1 Adrian.Leverkuhn válasza:
Bármely két kör hasonló egymáshoz, ebből következik, hogy bármely két körcikk is hasonló egymáshoz.
A hasonlóságnak van egy arányszáma (lambda), amire most kíváncsiak vagyunk.
Mivel a körcikkeknek "két dimenziósak", ezért a hasonlóságuk aránya "lambda a négyzeten".
lambda négyzet = 16/25 (most gyököt vonunk)
lambda = 4/5
Mivel a sugarak viszont már csak egydimenziósak, ezért kellett gyököt vonni, tehát a sugarak aránya 4:5.
Az egyik sugár legyen 4x, a másik 5x. Ketten együtt 20 cm-esek.
4x+5x = 20 cm
9x = 20 cm
x = 20/9 cm
Tehát a sugarak 4x = 80/9 cm, valamint 5x=100/9 cm hosszúak.