Hadarics Dorina8 kérdése:

Egy 8,4 cm sugarú körben kijelölt körcikk területe 16cm2. mekkora a hozzá tartozó ív? 6cm sugarú körben az egyik körcikk területe 12cm2. adja meg radiánban a körcikk középponti szögét


2015. dec. 5. 19:19
 1/1 anonim ***** válasza:

Körcikk területe: r*r*pí*(Ł/360°), ahol Ł a körcikkhez tartozó középponti szög:


8,4*8,4*pí*(Ł/360°)=16

Ł=~26°


Körcikkhez tartozó körív hossza: 2*r*pí*(Ł/360°), itt Ł=26°, tehát


2*8,4*pí*(26°/360°)=~3,8118 cm


A másiknál ugyanezt eljátsszuk:


6*6*pí*(Ł/360°)=12


Ł=~38,2°


Ezt úgy váltjuk át radiánba, hogy tudjuk, hogy


pí = 180° -> pí/180 = 1° -> 38,2*pí/180 =38,2°, ennek az értékét beütjük számológépbe: 0,666715 a radiánérték.

2015. dec. 5. 23:41