Ez az egyenlet:


D = A+B*(C-A)


============


D = A + B*C - B*A

D - A = B*C - B*A


És itt elvesztem.

Tudnátok segíteni ebben?



2017. ápr. 25. 14:54
 1/4 anonim ***** válasza:

D-A = B*C-B*A

-A = B*C-B*A-D

A = -BC+BA+D

Igy gondoltad?

2017. ápr. 25. 15:02
 2/4 Pelenkásfiú ***** válasza:
100%

#1 Úgy kell, hogy az egyik oldalon csak "A" legyen, a másik oldalon pedig ne legyen belőle.


D = A + B*(C - A) | beszorozzuk a zárójelet

D = A + B*C - B*A | kivonunk B*C-t

D - B*C = A - B*A | kiemelünk A-t jobb oldalon

D - B*C = A*(1 - B) | osztunk (1-B)-vel

(D - B*C) / (1-B) = A


Remélem, nem néztem el sehol.

2017. ápr. 25. 15:51
 3/4 anonim ***** válasza:
Ah ertem nem nezted el sehol, reg volt mar a suli azt hiszem:')
2017. ápr. 25. 15:56
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Lévén így mindkét oldalon van A, nem fejezted ki A értékét...


Kibontjuk a zárójelet: D=A+BC-AB

Kiemelünk A-t: D=A*(1-B)+BC

Kivonunk BC-t: D-BC=A*(1-B). Ha B=1, akkor A értéke tetszőleges, és D-BC=0, Ha B értéke nem 1, akkor osztunk vele:


(D-BC)/(1-B)=A, ezt kerestük.

2017. ápr. 25. 15:57