Ez az egyenlet:
D = A+B*(C-A)
============
D = A + B*C - B*A
D - A = B*C - B*A
És itt elvesztem.
Tudnátok segíteni ebben?
2017. ápr. 25. 14:54
1/4 anonim válasza:
D-A = B*C-B*A
-A = B*C-B*A-D
A = -BC+BA+D
Igy gondoltad?
2/4 Pelenkásfiú válasza:
#1 Úgy kell, hogy az egyik oldalon csak "A" legyen, a másik oldalon pedig ne legyen belőle.
D = A + B*(C - A) | beszorozzuk a zárójelet
D = A + B*C - B*A | kivonunk B*C-t
D - B*C = A - B*A | kiemelünk A-t jobb oldalon
D - B*C = A*(1 - B) | osztunk (1-B)-vel
(D - B*C) / (1-B) = A
Remélem, nem néztem el sehol.
3/4 anonim válasza:
Ah ertem nem nezted el sehol, reg volt mar a suli azt hiszem:')
4/4 anonim válasza:
Lévén így mindkét oldalon van A, nem fejezted ki A értékét...
Kibontjuk a zárójelet: D=A+BC-AB
Kiemelünk A-t: D=A*(1-B)+BC
Kivonunk BC-t: D-BC=A*(1-B). Ha B=1, akkor A értéke tetszőleges, és D-BC=0, Ha B értéke nem 1, akkor osztunk vele:
(D-BC)/(1-B)=A, ezt kerestük.