T2 kifejezése az egyenletből? Link a képhez az 1. kommentben

Szükségem lenne a T2 kifejezésére, de nagyon fontos lenne, hogy milyen lépésekkel tudom ezt megoldani. A legjobb az lenne, ha tudnátok egy képet küldeni a levezetésről lépésenként.

2017. márc. 30. 00:00
 1/2 A kérdező kommentje:
Link a képhez: [link]
2017. márc. 30. 00:00
 2/2 anonim ***** válasza:

Feltételezem, hogy ez akart lenni:

1/(373K) - 1/T2 = 2.262e-4 K^(-1)


T2 dimenziója legyen K Kelvin, ezután a mértékegységekkel nem törődünk:

1/373 - 1/T2 = 2.262e-4 // + 1/T2 - 2.262e-4

1/373 - 2.262e-4 = 1/T2 // ^(-1)

T2 = 1/(1/373 - 2.262e-4) = 407.371 K

2017. márc. 30. 01:10