Szükségem lenne a T2 kifejezésére, de nagyon fontos lenne, hogy milyen lépésekkel tudom ezt megoldani. A legjobb az lenne, ha tudnátok egy képet küldeni a levezetésről lépésenként.2017. márc. 30. 00:00
2/2 anonim válasza:
Feltételezem, hogy ez akart lenni:
1/(373K) - 1/T2 = 2.262e-4 K^(-1)
T2 dimenziója legyen K Kelvin, ezután a mértékegységekkel nem törődünk:
1/373 - 1/T2 = 2.262e-4 // + 1/T2 - 2.262e-4
1/373 - 2.262e-4 = 1/T2 // ^(-1)
T2 = 1/(1/373 - 2.262e-4) = 407.371 K