Mikor kell minuszt es plusszt irni? A szam negyzetre emelt megmaradt tagjanak mitol fugg az elojele?2017. ápr. 5. 15:27
1/2 anonim válasza:
Ha írsz egy konkrét példát, el tudom magyarázni. Így nem értem, hogy mi a kérdés...
2/2 Tom Benko válasza:
x^2+px+q+y^2+my+n=0
Teljes négyzet:
\left(x+\frac{p}{2}\right)^2-\frac{p^2}{4}+\left(y+\frac{m}{2}\right)^2-\frac{m^2}{4}+q+n=0
Rendezés
\left(x+\frac{p}{2}\right)^2+\left(y+\frac{m}{2}\right)^2=\frac{m^2+p^2}{4}-(q+n)