Hogyan kell egy egyenletből visszaalakítani a kör egyenletére?

Mikor kell minuszt es plusszt irni? A szam negyzetre emelt megmaradt tagjanak mitol fugg az elojele?

2017. ápr. 5. 15:27
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ha írsz egy konkrét példát, el tudom magyarázni. Így nem értem, hogy mi a kérdés...
2017. ápr. 5. 15:30
 2/2 Tom Benko ***** válasza:

x^2+px+q+y^2+my+n=0

Teljes négyzet:

\left(x+\frac{p}{2}\right)^2-\frac{p^2}{4}+\left(y+\frac{m}{2}\right)^2-\frac{m^2}{4}+q+n=0

Rendezés

\left(x+\frac{p}{2}\right)^2+\left(y+\frac{m}{2}\right)^2=\frac{m^2+p^2}{4}-(q+n)

2017. ápr. 6. 19:27