Van egy kabát. Csökkentették 25%-al majd további 8%-al. Megemelték 32%-al majd megint csökkentették 10%-al, végül 23000-t kapunk2017. szept. 19. 19:19
1/2 anonim válasza:
% = század
x * (1-0,25) * (1-0,08) * (1+0,32) * (1-0,10) = 23000
x = 23000 / ((1-0,25) * (1-0,08) * (1+0,32) * (1-0,10))
x = 23000 / (0,75 * 0,92 * 1,32 * 0,9)
x = 23000 / 0,81972
x = 28058,36139 ← eredeti ár volt
2/2 anonim válasza:
x*(1-0,25)*(1-0,08)*1,32*(1-0,1)=23000