Van egy kabát. Csökkentették 25%-al majd további 8%-al. Megemelték 32%-al majd megint csökkentették 10%-al, végül 23000-t kapunk

2017. szept. 19. 19:19
 1/2 anonim ***** válasza:

% = század


x * (1-0,25) * (1-0,08) * (1+0,32) * (1-0,10) = 23000

x = 23000 / ((1-0,25) * (1-0,08) * (1+0,32) * (1-0,10))

x = 23000 / (0,75 * 0,92 * 1,32 * 0,9)

x = 23000 / 0,81972

x = 28058,36139 ← eredeti ár volt

2017. szept. 19. 20:13
 2/2 anonim ***** válasza:
x*(1-0,25)*(1-0,08)*1,32*(1-0,1)=23000
2017. szept. 19. 20:15