2017. szept. 17. 11:19
1/3 anonim válasza:
v a sebesség g a gravitációs gyorsulás 9.89 m/s^2
v=g*t=v*9.89*t
v=s/t--->
s/v=t---->
v=9.89*s/v /szor v
v^2=9.89*10
v^2=98.9 /gyökvonás
v=9.98 m/s *3.6= kb 35 km/h
2/3 tatyesz válasza:
mgh=1/2*mv² (energiamegmaradás)
Ebből átrendezéssel kapjuk:
v=√(2gh)=√200=14,14 m/s=51 km/h
3/3 tatyesz válasza:
Az 1. ott rontotta el, hogy a v=s/t egyenletes mozgásra igaz. gyorsuló mozgásra más a képlet.
s=1/2at²
Ebből t-t kifejezve:
t=√(2s/a)=√(2*10/10)=1,414s
A sebesség:
v=a*t=10*1,414=14,14m/s=51km/h