Hogy kell kiszámolni, hogy 10m-es toronyugrásnál mekkora lesz az ugró sebessége a vízbeérkezéskor?


2017. szept. 17. 11:19
 1/3 anonim ***** válasza:

v a sebesség g a gravitációs gyorsulás 9.89 m/s^2

v=g*t=v*9.89*t

v=s/t--->

s/v=t---->

v=9.89*s/v /szor v

v^2=9.89*10

v^2=98.9 /gyökvonás

v=9.98 m/s *3.6= kb 35 km/h

2017. szept. 17. 14:13
 2/3 tatyesz ***** válasza:

mgh=1/2*mv² (energiamegmaradás)


Ebből átrendezéssel kapjuk:


v=√(2gh)=√200=14,14 m/s=51 km/h

2017. szept. 18. 07:15
 3/3 tatyesz ***** válasza:

Az 1. ott rontotta el, hogy a v=s/t egyenletes mozgásra igaz. gyorsuló mozgásra más a képlet.


s=1/2at²


Ebből t-t kifejezve:


t=√(2s/a)=√(2*10/10)=1,414s


A sebesség:


v=a*t=10*1,414=14,14m/s=51km/h

2017. szept. 18. 07:19