SÜRGŐS! Hogy kell megoldani? Bungee jumpinggal mélybe ugró ember sebessége az egyik pontban 3 m/s a másik pontban 6 m/s. Mennyi idő telik el, míg egyik pontból a másikba ér? Mekkora a két pont közötti távolság?


2015. okt. 20. 21:55
 1/3 anonim ***** válasza:
90%

Ugye a gyorsulás:

a=(v2-v1)/t


Esetünkben a=10, így:

10=3/t, azaz t=0,3 sec.


A távolságra pedig:


s=(v1+v2)/2*t

s= 9/2*0,3=1,35 m

2015. okt. 20. 22:45
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!!!
2015. okt. 20. 22:58
 3/3 anonim ***** válasza:
Ne izgulj! Mire kimondod, hogy egy, már lent is vagy.
2019. dec. 11. 12:09