Fizika Szabadesés Szabadon eső test sebessége ey pontban 2m/s, egy másik pontban 4 m/s. Mekkora a két pont közötti távolság?

Fontos lenne a segítség. Előre is köszönöm a válaszokat
2014. nov. 20. 20:43
 1/1 anonim ***** válasza:

v1=2m/s

v2=4m/s

------


v=g*t

2=10*t1 -> t1=0.2s

4=10*t2 -> t2=0.4s


s=(g/2)*t^2

s=5*t2^2 - 5*t1^2 = 5*0.16 - 5*0.04 = 0.6m

Tehát 60 centire van egymástól a két pont.


A levezetés során g=10 m/s^2 kerekítéssel éltem, de tudjuk, hogy megközelítőleg 9.81 m/s^2

2014. nov. 20. 21:10