Fontos lenne a segítség. Előre is köszönöm a válaszokat2014. nov. 20. 20:43
1/1 anonim válasza:
v1=2m/s
v2=4m/s
------
v=g*t
2=10*t1 -> t1=0.2s
4=10*t2 -> t2=0.4s
s=(g/2)*t^2
s=5*t2^2 - 5*t1^2 = 5*0.16 - 5*0.04 = 0.6m
Tehát 60 centire van egymástól a két pont.
A levezetés során g=10 m/s^2 kerekítéssel éltem, de tudjuk, hogy megközelítőleg 9.81 m/s^2