Sziasztok!
Kérnék szépen egy kis segítséget, részletes feladat megoldással!
Nagyon fontos lenne!
Köszönöm szépen!
2012. okt. 17. 15:48
1/5 anonim válasza:
A részletes feladatmegoldás nem kis segítség, hanem helyetted dolgozás.
Kezdetnek keresd meg a tankönyvedben a megfelelő képletet. Egyszerű behelyettesítés az egész.
2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!
2012. okt. 17. 17:24
3/5 bongolo válasza:
Megtaláltad a képleteket?
s = 1/2·a·t² (most a gyorsulás a=g=10 m/s²)
v = a·t
v_átl = s_össz / t
4/5 A kérdező kommentje:
Kedves bongolo!
Nem a képletekkel van a gond, mert azt mind már rég bemagoltam,hanem a feladatmegoldással!
Van egy adat az útról (10m), de ebből hogy találjam ki, amikor két adat hiányzik?
Nem megy :(
2012. okt. 17. 18:14
5/5 bongolo válasza:
Ezt írtam:
s = 1/2·a·t² (most a gyorsulás a=g=10 m/s²)
Itt csak 1 ismeretlen van, az idő. s=10m, a=g=10 m/s², a gravitációs gyorsulás.