Sziszka7249 kérdése:

Mennyi idő áll rendelkezésére a 10 m magas toronyból elhanyagolható kezdő sebességgel vízbe ugró versenyzőnek, hogy a gyakorlatát bemutassa? Mekkora sebességgel érkezik a vízbe? Mekkora volt az átlagsebessége?


Sziasztok!

Kérnék szépen egy kis segítséget, részletes feladat megoldással!

Nagyon fontos lenne!

Köszönöm szépen!



2012. okt. 17. 15:48
 1/5 anonim ***** válasza:

A részletes feladatmegoldás nem kis segítség, hanem helyetted dolgozás.

Kezdetnek keresd meg a tankönyvedben a megfelelő képletet. Egyszerű behelyettesítés az egész.

2012. okt. 17. 16:34
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!
2012. okt. 17. 17:24
 3/5 bongolo ***** válasza:

Megtaláltad a képleteket?


s = 1/2·a·t² (most a gyorsulás a=g=10 m/s²)

v = a·t

v_átl = s_össz / t

2012. okt. 17. 17:40
 4/5 A kérdező kommentje:

Kedves bongolo!


Nem a képletekkel van a gond, mert azt mind már rég bemagoltam,hanem a feladatmegoldással!

Van egy adat az útról (10m), de ebből hogy találjam ki, amikor két adat hiányzik?

Nem megy :(

2012. okt. 17. 18:14
 5/5 bongolo ***** válasza:

Ezt írtam:

s = 1/2·a·t² (most a gyorsulás a=g=10 m/s²)


Itt csak 1 ismeretlen van, az idő. s=10m, a=g=10 m/s², a gravitációs gyorsulás.

2012. okt. 17. 21:21