2017. szept. 9. 15:20
1/2 anonim válasza:
Rendezed a parabola egyenletét, ekkor két függvényt kapsz;
-ha y>=0, akkor y=2*gyök(x)
-ha y<=0, akkor y=-2*gyök(2)
Ezeket külön-külön deriválod, a deriváltak 1/gyök(x) és -1/gyök(x) lesznek, és ezeket írod be m helyére, ekkor kaptál két függvényt, melyeknek a metszéspontját keresed. Ha megvan x és y értéke, akkor meglesz +-1/gyök(x) értéke is, vagyis m értéke.
2/2 tatyesz válasza:
Ha az egyenes érintő, akkor az egyenesnek és a parabolának csak 1 metszéspontja van, Tehát a két egyenletnek csak 1 megoldása van.
y=mx+2
y^2=4x
Az első egyenletet a másodikba helyettesítjük:
(mx+2)^2=4x
Ez egy másodfokú egyenlet m paraméterrel, ahol m-et úgy kell meghatározni, hogy csak 1 megoldás legyen.