Hogyan kell törtté alakítani az 1.6 végtelen tizedes törtet?

2017. szept. 4. 18:45
 1/7 anonim ***** válasza:
37%
Az elég egyértelmű, hogy a 0,66666 = 2/3 nem? Innen tied.
2017. szept. 4. 18:52
 2/7 anonim ***** válasza:
17%

Neki nem a nulla egész hat hat hat kell, hanem

az egy egész hat hat

2017. szept. 4. 19:45
 3/7 anonim ***** válasza:
39%
5/3
2017. szept. 4. 22:19
 4/7 anonim ***** válasza:
51%
Az előző vagyok, bocsi a magyarázat lemaradt, mivel 0.6666= 2/3, ahogy az első írta, ebből már következik, 1,6666 az 5/3, mert ha a nevező 3 és van egy egészed, akkor hozzá kell adni a számlálóhoz
2017. szept. 4. 22:22
 5/7 anonim válasza:
100%

Kicsit tudományosabban az 1.666666... = 1 + 0.6 + 0.006 + 0.0006 stb. A 0.6-tal kezdődő összeg egy mértani sorozat összege, ahol a1 = 0.6 és q = 0.1. Mértani sorozat első n tagjának összege a1 * (q^n - 1) / (q-1), vagyis 0.6 * (0.1^n - 1) * (0.1 - 1).


Az n itt egyenlő a végtelennel, hiszen végtelen tizedestörtről beszélünk. Az könnyen belátható, hogy ha 0.1-et végtelen sokszor megszerezzük önmagával, akkor egy 0-hoz végtelenül közelítő számot kapunk, vagyis a fenti szorzat átírható 0.6 * (-1) / (-0.9) formába, ami egyenlő -0.6/-0.9-cel, vagyis 0.6/0.9-cel, vagyis 6/9-cel, vagyis 2/3-dal. Az eredeti tört tehát 1 + 2/3, azaz 5/3.

2017. szept. 6. 10:58
 6/7 anonim válasza:

Hát...nekem úgy tanították, hogy:

1+0,6°=1+6×0,1°=1+6×1/9=9/9×6/9=15/9

1/9=0,1°

2017. szept. 10. 18:47
 7/7 anonim válasza:
9/9+6/9
2017. szept. 10. 18:48