Ez a feladat címe, és alatta a feladat:
10 gyök alatt 5.
Valaki tudna segíteni?
2017. júl. 25. 11:32
1/2 anonim válasza:
Definíció szerint n-edikgyök(a) = a^(1/n), esetünkben tizedikgyök(5) = 5^(1/10), tehát a keresett hatványkitevő az 1/10.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm😊
2017. júl. 26. 11:32