Az 5-nek hanyadik hatvany a?


Ez a feladat címe, és alatta a feladat:

10 gyök alatt 5.

Valaki tudna segíteni?



2017. júl. 25. 11:32
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Definíció szerint n-edikgyök(a) = a^(1/n), esetünkben tizedikgyök(5) = 5^(1/10), tehát a keresett hatványkitevő az 1/10.
2017. júl. 25. 11:36
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm😊
2017. júl. 26. 11:32