Grafikusan tudom, de úgye az nem pontos... Köszönöm a segítséget!2014. okt. 18. 12:10
1/2 anonim válasza:
2^x = 5
Vegyük mindkét oldal 10-es alapú logaritmusát:
lg(2^x) = lg5
A logaritmus azonosságból tudjuk, hogy lg(2^x)=x*lg2, tehát:
x*lg2 = lg5
x = lg5/lg2
2/2 anonim válasza:
logaritmus definíciója
loga^b=c
a^c=b
log2^5= 2,valamennyi
javaslom olyan gépet vegyél ami tud akármilyen alapú logaritmussal számolni, mert érettségin és utána is borzasztó hasznos ha nem kell 10es alapú logaritmussal bővíteni egyenleteket