Hogyan tudom kiszámolni, hogy kettőt ahhoz, hogy öt legyen hányadik hatványára kell emelnem?

Grafikusan tudom, de úgye az nem pontos... Köszönöm a segítséget!

2014. okt. 18. 12:10
 1/2 anonim ***** válasza:

2^x = 5

Vegyük mindkét oldal 10-es alapú logaritmusát:

lg(2^x) = lg5

A logaritmus azonosságból tudjuk, hogy lg(2^x)=x*lg2, tehát:

x*lg2 = lg5

x = lg5/lg2

2014. okt. 18. 12:34
 2/2 anonim ***** válasza:

logaritmus definíciója


loga^b=c

a^c=b


log2^5= 2,valamennyi


javaslom olyan gépet vegyél ami tud akármilyen alapú logaritmussal számolni, mert érettségin és utána is borzasztó hasznos ha nem kell 10es alapú logaritmussal bővíteni egyenleteket

2014. okt. 18. 18:55