#házi feladat #matematika #hatvány.matek
2017. márc. 5. 11:59
 1/6 marcusek ***** válasza:
53%

Szerintem semelyiken.

Negatív hatvány esetén tört szám keletkezik. n^-m= 1/n^-m

2017. márc. 5. 12:15
 2/6 Balla Emese válasza:
61%
A 2-nek nincsen olyan hatványa aminek -1 az eredménye. (pl.: 2^0=1, 2^-1=1/2, 2^-2=0.25, 2^1=2, 2^2=4...) negatív nem lehet az eredmény ha az alap pozitív (csak akkor ha negatív pl.: -2^1=-2, de itt is, mint minden számnál -2^0=1). Csak -1^1=-1
2017. márc. 5. 12:19
 3/6 Arp Du ***** válasza:
70%

2 minden hatványa >0

2^x >0

(ha x negatív szám, 2^x hatványozás eredménye: 0 és 1 közti

2^0 =1

ha x pozitív, 2^x >1)

2017. márc. 5. 12:23
 4/6 Csicsky ***** válasza:
93%

Milyen iskolába jársz? Ha csak középiskolás vagy, akkor lásd az előző válaszokat, ha főiskolás, akkor az Euler-képletet veszed alapul:


e^(ix) = cos(x) + isin(x)

e^(iπ) = cos(π) + isin(π) = –1


2^x = –1 = e^(iπ)

ln(2^x) = ln(e^iπ)

xln(2) = iπln(e) = iπ

x = iπ/ln2


A középiskolában még nem tanítják a komplex exponenciális függvényeket.

2017. márc. 5. 16:15
 5/6 Csicsky ***** válasza:

Lemaradt a link:


[link]

2017. márc. 5. 16:20
 6/6 anonim ***** válasza:
26%
semelyikne
2017. márc. 6. 09:21