Hogyan számolom ki, hogy a 256 2-nek hányadik hatványa?


2016. dec. 15. 17:07
 1/3 anonim ***** válasza:
0%

Nem lehet kiszámolni. Kezdd el a hatványozást, míg el nem jutsz 256-ig!

2^1 = 2

2^2 = 4

2^3 = 8

stb.

2016. dec. 15. 17:18
 2/3 anonim ***** válasza:

Illetve, bocs:

Kérdező, nézd meg a logaritmus azonosságait.

2016. dec. 15. 17:58
 3/3 tatyesz ***** válasza:
Elkezded 256-ot 2-vel osztani, amíg 1-et nem kapsz. Ahányszor osztottál, annyiadik hatványa 2-nek.
2016. dec. 16. 08:19