Hogyan számolom ki a kettesalapu logaritmus negyvennyolcat log2 (48)?

2016. nov. 29. 22:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Átírható az azonosságok alapján: =log(2)[16*3]=log(2)[16]+log(2)[3]


log(2)[16]=4, a log(2)[3] értékét próbálgatással meg lehet határozni; három tizedesjegy pontossággal 1,585, ezek összege így 5,585, ennyi lesz a logaritmus értéke.


Ellenőrzés: 2^5,585=~48,001, tehát 2 tizedesjegy pontossággal annyi lesz az értéke.

2016. nov. 29. 22:35
 2/3 vurugya béla ***** válasza:

Azonossággal számold ki, ha nincs a gépeden tetszőleges alapú logaritmus:

log2 (48) = lg48/lg2


azaz 5,5849625007211561814537389439478

Itt "lg" a 10 alapú logaritmust jelölte.

2016. nov. 30. 00:40
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2016. nov. 30. 20:43