2016. nov. 29. 22:20
1/3 anonim válasza:
Átírható az azonosságok alapján: =log(2)[16*3]=log(2)[16]+log(2)[3]
log(2)[16]=4, a log(2)[3] értékét próbálgatással meg lehet határozni; három tizedesjegy pontossággal 1,585, ezek összege így 5,585, ennyi lesz a logaritmus értéke.
Ellenőrzés: 2^5,585=~48,001, tehát 2 tizedesjegy pontossággal annyi lesz az értéke.
2/3 vurugya béla válasza:
Azonossággal számold ki, ha nincs a gépeden tetszőleges alapú logaritmus:
log2 (48) = lg48/lg2
azaz 5,5849625007211561814537389439478
Itt "lg" a 10 alapú logaritmust jelölte.
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2016. nov. 30. 20:43