a) Ha egy szám 7-szereséből kivonunk 87-et,akkor magát a számot kapjuk.Melyik ez a szám?


b) Gondoltam egy számra.Elosztottam 4-gyel,a hányadosból kivontam 5-öt,majd a különbséget szoroztam 6-tal.Ekkor 54-et

kaptam.Melyik ez a szám?


c) Ha egy szám 6-szorosához hozzáadunk 90-et,akkor a szám 9-szeresét 15-tel többet kapunk.Melyik ez a szám?


d)Egy szám 15 összegének 5-szöröse 80-nál 25-tel nagyobb.

Melyik az a szám?


e) Ha 67,5-nek és egy szám 3-szorosának a különbségét osztjuk 8-cal,akkor a szám 3-szorosát kapjuk.Melyik ez a szám?


2010. máj. 22. 15:13
 1/1 anonim ***** válasza:

a, 7x-87=x

x=14,5


b, (x/4-5)*6=54

x=56


c, 6x+90-15=9x

x=25


d, nem értem a feladatot, vmit elírtál


e, (67,5-3x)/8=3x

x=2,5


Üdv!

2010. máj. 22. 15:27