Mi a megoldása ezeknek? Fontos!


Most vettük matekból a sorozatokat (11.-es vagyok)

Adott nekünk a tanár egy kis házit fel kell írni a képletet, mégpedig ezeknek:

pl. 1,2,4,8,16,32 ennek a megoldása a(n+1)=2a(n)-->rekurzív


Ehhez hasonlóan kéne megoldani ezeket:

1,0,-1,0,1,0,...

6,10,14,18,22,...

1,1,2,3,5,8,...


Előre is köszönöm szépen a megoldást!


2011. ápr. 12. 19:10
 1/2 anonim ***** válasza:

2) a(n+1) = a(n) + 4

3) a(n+1) = a(n-1) + a(n)

2011. ápr. 13. 00:27
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2011. ápr. 13. 16:35