Ez mennyi lehet? 6. os matek

x+3-16=x
2010. máj. 21. 17:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Nincs eredménye szerintem az egyenletnek. Az jött ki, hogy x=x+13, vagyis 0=13, ami nem igaz.
2010. máj. 21. 17:38
 2/6 anonim ***** válasza:
Megint én. vagy x=x-13. Az is gáz.
2010. máj. 21. 17:39
 3/6 anonim ***** válasza:
Megoldas x eleme ureshalmaz. En ahogy emlekszem ha nem volt megoldasunk akkor ez volt a megoldas, csak sajnos az eleme es az ureshalmaz jelet nem tudom hogy kell beirni.
2010. máj. 21. 17:43
 4/6 anonim ***** válasza:

x a keresett szám. Ránézel az egyenletre és józan ésszel átgondolod:

keresett szám = keresett szám +3-16

Ez lehetetlen. De akár le is vezetheted.

x+3-16=x

x-13=x /-x

-13=0


Ez meg nem igaz. Tehát az a megoldás hogy nincs megoldás.

2010. máj. 21. 17:47
 5/6 anonim válasza:
M={} <- ez jelenti azt, hogy nincs megoldás, vagyis a megoldás = üres halmaz.
2010. máj. 21. 21:36
 6/6 anonim ***** válasza:
Már leírták előttem =)
2010. máj. 21. 23:45