Ha tizedestört van az egyenletben, én ugy emlékszem át kell válltani. Ha jól emlékszem, akkor hogyan kell? Ha nem így van, akkor hogyan kell megoldani? A végeredményt néztem, elég magas tört szám.

2010. máj. 20. 16:25
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

A második egyenlet:


x=(26/15)


ellenőrzés:


-(17/15)=-(17/15)

2010. máj. 20. 16:54
 12/22 A kérdező kommentje:
16:54 köszi,de sajna a megoldás nekem is megvan:( a levezetés kéne.
2010. máj. 20. 16:57
 13/22 anonim ***** válasza:

0,3x+2,1-(1,3x+1,5)=-2(2,3-x)

0,3x+2,1-1,3x-1,5=-4,6+2x

3x=5,2

x=(5,2/3)=(26/15)

2010. máj. 20. 16:59
 14/22 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm:) Nem akarok lusta lenni,csak nekem ezek már nagyon nehezek:( szal ha vki ráérne:) Addig oszthatósággal foglalkoznék:S elég sok van: 8-2x/3=3-x-1/2



1/4x-2+(3/8x-3/4)=3x/2-1,5



3x/8-(5/3+1-x/6)= x-5/2+7/8



x-6-2x/3=2x-4-x+3/2



2x/3+2,12-(2-x-1/2)=1/4-x-1,1/5

2010. máj. 20. 17:14
 15/22 anonim ***** válasza:

16.59 vagyok.


Igenis oldd meg őket és gyakorolj.


Ha rutint szerzel benne, akkor majd

meglátod, hogy nem is olyan nehéz, és

könnyedén fognak menni a feladatok.


Fő a kitartás!!!

2010. máj. 20. 17:28
 16/22 A kérdező kommentje:
amit elsőnek írtam le azzal már fél órája küszködöm,és mindig 33akar lenni az erdmény,medig 27nek kell kijönnie. Már megoldottam egy csomot,de ezek már E2(emeltszint-nehezebb)
2010. máj. 20. 17:30
 17/22 anonim ***** válasza:

Az első:


8-(2x/3)=3-x-0,5


48-4x=18-6x-3


2x=-33


x=-(33/2)


ellenőrzés:


8-(((-2)*(33/2))/3)=3+(33/2)-0,5


19=19

2010. máj. 20. 17:42
 18/22 anonim ***** válasza:
Amúgy hányadik osztály ez?
2010. máj. 20. 17:45
 19/22 A kérdező kommentje:
9.évfolyam,de érettségis könyvből tanulunk(a tanárom most jött még csak ki az egyetemről,és abból tanít.) Végülis nem számít,hogy van egy kis különbség. Mondjuk már egész jól haladok,már csak 2-3 van:S
2010. máj. 20. 17:48
 20/22 anonim ***** válasza:

A tanár jól tanít?

Órákon van elég feladatmegoldás, illetve részletes magyarázat?

2010. máj. 20. 17:53
1 2 3