Egy forgáskúp térfogata 1000cm^3, az alapkör sugara 10 cm. Mekkora a felszíne?


2017. jún. 20. 16:42
 1/5 Pelenkásfiú ***** válasza:
100%

V= r^2 * PI * m/3


A "V"-t és az "r"-t tudod (meg a PI-t is), ezért ki tudod számolni az "m"-et, a magasságát.


Utána a felszínhez itt a képlet, ha nincs meg:

[link]

2017. jún. 20. 16:54
 2/5 A kérdező kommentje:
Hogyan jön ki az m? 314,15*m /3? és hogyan tovább? Bocsánat de tényleg nem értem :(
2017. jún. 21. 09:45
 3/5 anonim ***** válasza:

V= r^2 * PI * m/3


Ebből az egyenletből kell kifejezned az "m"-et!

(sima egyenletrendezés)

2017. jún. 21. 10:11
 4/5 Pelenkásfiú ***** válasza:

A V-t is tudod. Írd fel így és van egy sima egyismeretlenes egyenleted:

1000 = 10^2 * PI * m/3

10 = PI * m/3

30 = PI * m


m = 30 / PI

2017. jún. 21. 10:16
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm:)
2017. jún. 21. 10:30