2017. jún. 20. 16:42
1/5 Pelenkásfiú válasza:
V= r^2 * PI * m/3
A "V"-t és az "r"-t tudod (meg a PI-t is), ezért ki tudod számolni az "m"-et, a magasságát.
Utána a felszínhez itt a képlet, ha nincs meg:
2/5 A kérdező kommentje:
Hogyan jön ki az m? 314,15*m /3? és hogyan tovább? Bocsánat de tényleg nem értem :(
2017. jún. 21. 09:45
3/5 anonim válasza:
V= r^2 * PI * m/3
Ebből az egyenletből kell kifejezned az "m"-et!
(sima egyenletrendezés)
4/5 Pelenkásfiú válasza:
A V-t is tudod. Írd fel így és van egy sima egyismeretlenes egyenleted:
1000 = 10^2 * PI * m/3
10 = PI * m/3
30 = PI * m
m = 30 / PI
5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm:)
2017. jún. 21. 10:30