Egy forgáskúp térfogata 1000 köbcentiméter, az alapkör sugara 10cm. Mekkora a felszíne?

2012. jan. 4. 18:00
 1/2 BKRS ***** válasza:

magassag: m

alkoto: a

alapkor sugara: r = 10 cm

V = m*r^2Pi/3=1000

m*100*Pi/3 = 1000

m = 30/Pi = 9.54929659

a^2 = m^2+r^2 = 900/Pi^2 + 100 = 191.189065

a = 13.8271134


Felszin:

A= r^2Pi + ar*Pi = 100*Pi+434.391579=748.550844

2012. jan. 4. 19:03
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm a segitséget.
2012. jan. 4. 19:13