Egy 10 cm élhosszúságú kockából a lehető legnagyobb gömböt faragtuk ki. Hány köbcentiméter lesz a gömb térfogata?

2009. jan. 6. 17:20
 1/9 anonim ***** válasza:
28%
a gömb sugara öt centi lesz. A gömb térfogat: r^3xpí tehát 10^3xpí=1000pí lesz a térfogata. Remélem segítettem.
2009. jan. 6. 17:38
 2/9 anonim ***** válasza:
V=(4*pi*r^3)/3=(4*pi*5^3)/3=(500*pi)/3=523.6 cm^3
2009. jan. 6. 17:56
 3/9 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló még a képletet se tudja. A kocka térfogata 10^3. Hogy lenne több, ha lefaragunk belőle. :DDD
2009. jan. 6. 17:59
 4/9 A kérdező kommentje:
:) köszönöm a jó választ.
2009. jan. 6. 18:24
 5/9 anonim válasza:
100%

A gömb átlója 10 cm. Ebből r = 5 cm.

Ebből a gömb térfogata: 4 * r (a köbön)* pi / 3 =

4 * 125 * 3,14 / 3 = 1570 / 3 = 523.33333333(és ahogy a tanárom mondta régen: a Dunáig is irhatnám...:D)

2009. jan. 6. 18:47
 6/9 anonim válasza:
40%

A második válaszoló meg számolni nem tud...

10 a köbön az ezer és az 523 az sztem kevesebb mint ezer... de lehet hogy csak én tudom rosszul...XD

2009. jan. 6. 18:59
 7/9 anonim ***** válasza:

Szeretnéd a nem hasznosnak bizonyult válaszokat is látni?


Talán, ha ezt bepipáznád, akkor látnád, hogy tudok számolni. :S

2009. jan. 6. 19:35
 8/9 anonim ***** válasza:

^ezt mire használjátok mm mit jelöltök vele?

négyzetet?

2009. jan. 7. 11:47
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez ^ hatványozást jelent a^x a az ikszediken.
2009. jan. 7. 15:20