Hogy lehet azt bebizonyítani, hogy az ortgonális mátrix sajátértékei 1 és -1?


2017. jún. 14. 10:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezt sehogy, mert nem igaz. Nem azt akartad írni, hogy a valós sajátértékei csak eközül a két szám közül kerülhetnek ki?
2017. jún. 14. 20:53
 2/6 A kérdező kommentje:
de
2017. jún. 21. 09:59
 3/6 anonim ***** válasza:

Fogod egy v sajátértékét. Én most v*-gyal fogom jelölni v konjugált transzponáltját, M-mel a mátrixot, c-vel a v-hez tartozó sajátértéket.

v*v=v*Idv=v*M*Mv=(Mv)*Mv=(cv)*cv=|c|^2v*v

v*v csak akkor 0, ha v=0, de akkor v definíció szerint nem sajátvektor. Tehát oszthatunk v*v-vel. 1=|c|^2, tehát 1=|c|. 1 abszolúértékű valós számból pedig 2 db van, az 1 és a -1.

2017. jún. 21. 11:45
 4/6 anonim ***** válasza:
Elnézést, helyesen: fogod egy v sajátVEKTORÁT.
2017. jún. 21. 11:48
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm :DD
2017. jún. 21. 12:09
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez egyetemi anyag?
2017. jún. 29. 11:21