2017. jún. 14. 10:48
1/6 anonim válasza:
Ezt sehogy, mert nem igaz. Nem azt akartad írni, hogy a valós sajátértékei csak eközül a két szám közül kerülhetnek ki?
2/6 A kérdező kommentje:
de
2017. jún. 21. 09:59
3/6 anonim válasza:
Fogod egy v sajátértékét. Én most v*-gyal fogom jelölni v konjugált transzponáltját, M-mel a mátrixot, c-vel a v-hez tartozó sajátértéket.
v*v=v*Idv=v*M*Mv=(Mv)*Mv=(cv)*cv=|c|^2v*v
v*v csak akkor 0, ha v=0, de akkor v definíció szerint nem sajátvektor. Tehát oszthatunk v*v-vel. 1=|c|^2, tehát 1=|c|. 1 abszolúértékű valós számból pedig 2 db van, az 1 és a -1.
4/6 anonim válasza:
Elnézést, helyesen: fogod egy v sajátVEKTORÁT.
5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm :DD
2017. jún. 21. 12:09