Egy elektromos csengőt 230V hálózati áramforrasra kapcsolt transzformátorról működtetünk. A szekunder feszültség 23V. Mekkora a szekunder tekercsnél mérhető áramerősség, ha a primer körbeli ampermérő 0,3A erősségű áramot jelez. Mekkora teljesítményű a csengő?2017. jún. 4. 16:32
1/2 Minekvan válasza:
Pp=Ps, 230*0,3=23*Is, Is=3A, Ps=23*3=69VA ami egyben a csengő teljesítménye.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2017. jún. 5. 08:46