Tudnátok Segíteni ebben a fizika feladatban?

Egy elektromos csengőt 230V hálózati áramforrasra kapcsolt transzformátorról működtetünk. A szekunder feszültség 23V. Mekkora a szekunder tekercsnél mérhető áramerősség, ha a primer körbeli ampermérő 0,3A erősségű áramot jelez. Mekkora teljesítményű a csengő?

2017. jún. 4. 16:32
 1/2 Minekvan ***** válasza:
100%
Pp=Ps, 230*0,3=23*Is, Is=3A, Ps=23*3=69VA ami egyben a csengő teljesítménye.
2017. jún. 4. 21:45
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2017. jún. 5. 08:46