[link] 563. 567. 568. feladat

Valaki(k) tudna segíteni a megoldásában? Csatoltam linket. Nagyon megköszönném



2017. máj. 27. 19:43
 1/9 anonim ***** válasza:
47%

Az 563-as amúgy nem látszik a képen.

itt az 567-es.


0,75 (12X-4)-x-1=0 megszorzom a nevezővel mindkét oldalt; de nullával szorozva a jobboldal marad nulla, de mivel a másik oldalt is szoroztuk, ezért ott eltűnt a nevező

0,75(12X-4)-x=1 Hozzáadjuk az egyet mindkét oldalhoz, mivel mindkét oldalt egyformán változtatjuk, így balról lekerül a minuszegy

9X-3-X=1 Kibontottuk a zárójelet, tehát a zárójelben lévő minden tagot beszoroztuk a 0,75-tel, így kibontódott a zj.

8X-3=1 az egy kivonandó x-szel összevonjuk a plusszos x-et, tehát 9X-ből egy x akkor marad 8 x egy helyre rendezés után

8X=4 A kivonandó hármat hozzáadjuk a másikoldalhoz. (átkerül a másik oldalra pluszos előjellel) Tehát mindkét oldalhoz hozzáadtunk 3-at, így az egyikről eltűnt a minusz 3, a másik oldalon pedig 4 lett.

4X=2 Itt egyszerűsítgettem, de nem feltétlenül szükséges, hogyha egyből megy.

2X=1 Ha kétszer szorzok valamit, egyet kapok, mi lehet ez. Valamiből kettőt kapok, és egy egész lesz. Tehát a megoldás egyketted.

X=1/2

2017. máj. 27. 20:15
 2/9 anonim ***** válasza:

2X-9-0,5(2X-10)=0

2X-9-1-5=0

2X-16=0

2X=16

X=8


1.Megint felszorozzuk a nevezővel mindkét oldalt, ha nullával szorzunk, marad a nulla.

2.Kibontjuk a zárójelet, hogy minden elemét külön szorozzuk a zárójelen kívüli szorzóval.

3.Összevonunk megint (összeadjuk, hogy összesen mennyit kell kivonni, és azt mind)

4.Áttesszük a negatív számot hozzáadjuk a másik oldalra

5. Elvégezzük az osztást, mindkét oldalt elosztjuk annyivel, amivel az X van szorozva,

hogy egy darab X legyen belőle

2017. máj. 27. 20:22
 3/9 anonim ***** válasza:

Amúgy mégegy, ami fontos, hogy ugyanazt adod hozzá az adott oldalakhoz; vagy pedig ugyanazt veszed el mindkettőből, szóval nincs olyan, hogy az egyikhez plusz négy, a másikhoz minusz négy; amit változtatsz rajta, és nem szerepel az egyenletben alapvetően, az mindig mind a két oldalra ugyanúgy érvényes.


szóval pl van ez


2X+4=9

itt ez így van: 2X=5, azaz 2X+0=9-5


És pl ezt nem teheted meg, hogy ezen kettő közé egyenlőségjelet teszel, ha maradunk a 2X+4=9 nél:

2X+4-5 nemegyenlőám 9+5; mert akkor az így lenne; tehát vagy:

2X+4-5=9-5

vagy:

2X+4+5=9+5, vagy

2X+4+5+6=9+5+6

Szóval mindig ugyanúgy változzon a két oldal.


Ez pedig, még egy trükk:

2(3X-6)=8

2*3*X-12=8


2*3*X= 6*X= 6X


Tehát:

6X-12=8

6X=20

3X=10

X=10/3

2017. máj. 27. 21:35
 4/9 A kérdező kommentje:
akkor az 567. nem ureshalmaz? vagy ez csak egy pelda?
2017. máj. 27. 21:38
 5/9 anonim ***** válasza:

Jaaa, bocsi, magát a halmazt kell;

hát akkor

2X-1 nem lehet nulla, mert nullával nem osztunk; az olyan egyenlőségjel áthúzva a 2x minusz egy és a 0 közé

2017. máj. 27. 21:55
 6/9 anonim ***** válasza:
Van neki konkrét megoldása, akkor nem lehet üres:) Mármint, szerintem jól dolgoztam. De amúgy én régen tanultam ezeket.
2017. máj. 27. 21:56
 7/9 anonim ***** válasza:

Szóval szerintem a heteshez ezt kell, ami a nevezőben van,


2X-1 nem lehet nulla

ebből

2X nem lehet 1; ha hozzáadtunk mindkét oldalhoz 1.et

És akkor , tényleg!!!

:D

Ha két X nem lehet egy, akkor ha osztom kettővel, akkor X nem lehet 1/2

Akkor tényleg nincs megoldása:D

Meg nem tudom, hogy ilyet kell -e még odaírni, hogy X eleme R-nek; ilyet nem tudom, hogy kell-e ,de akkor tényleg üres halmaz, ha egyketted a megoldás, de a kikötésnél nem lehet egyketted

2017. máj. 27. 22:00
 8/9 anonim ***** válasza:
Szóval tényleg üres az 567-esnél
2017. máj. 27. 22:01
 9/9 A kérdező kommentje:
568. még valaki?
2017. máj. 27. 23:43