x-1/2)²-x+1/2)²= 6x² / 8 -2x-5

ahol osztás van az nyilvánn tört.



2017. máj. 27. 19:12
 1/3 A kérdező kommentje:
564. feladat [link]
2017. máj. 27. 19:20
 2/3 Arp Du ***** válasza:

ez a két átalakítás van benne:

((x-1)/2)²= (x-1)²/2²= (x-1)*(x-1)/4= x²-2x+1 /4

(x+1)²/2²= x²+2x+1 /4

a másodikat kivonja az elsőből

(x²-2x+1)/4 -(x²+2x+1)/4 =-4x/4= -x


6x²/8= 3x²/4


-x= 3x²/4 -2x-5

3x²/4 -x-5=0

*4 hogy egész számok legyenek

másodfokú egyenlet megoldását tanultátok?

2017. máj. 30. 08:29
 3/3 Arp Du ***** válasza:

3x² -4x-20=0

x1,2= 4+-gyök(16+240) /6= 4+-16 /6

x1= 20/6= 3,333

x2=-12/6= -2

2017. máj. 30. 09:59