x-1/2)²-x+1/2)²= 6x² / 8 -2x-5
ahol osztás van az nyilvánn tört.
2017. máj. 27. 19:12
2/3 Arp Du válasza:
ez a két átalakítás van benne:
((x-1)/2)²= (x-1)²/2²= (x-1)*(x-1)/4= x²-2x+1 /4
(x+1)²/2²= x²+2x+1 /4
a másodikat kivonja az elsőből
(x²-2x+1)/4 -(x²+2x+1)/4 =-4x/4= -x
6x²/8= 3x²/4
-x= 3x²/4 -2x-5
3x²/4 -x-5=0
*4 hogy egész számok legyenek
másodfokú egyenlet megoldását tanultátok?
3/3 Arp Du válasza:
3x² -4x-20=0
x1,2= 4+-gyök(16+240) /6= 4+-16 /6
x1= 20/6= 3,333
x2=-12/6= -2