2x -9-0,5(2x-10) törtvonal
x+-1 és az egész egyenlő 0
és
5(x+1)-3(x-2) törtv. 2x-1 egész= 1
2017. máj. 27. 17:16
1/1 anonim válasza:
Ez mit takar? x+-1
x-1, vagy x plusz-mínusz 1?
(5(x+1)-3(x-2)) / (2x-1) =1
5x+5-3x+6=2x-1
2x+11=2x-1
11=-1 Ez hamis, nincs megoldása.
Bár úgy sejtem, hogy nem így szól a másodiknál a feladat. Nem tudnád rendesen, matematikailag leírni, vagy lefotózni?