2x -9-0,5(2x-10) törtvonal

x+-1 és az egész egyenlő 0

és


5(x+1)-3(x-2) törtv. 2x-1 egész= 1



2017. máj. 27. 17:16
 1/1 anonim ***** válasza:

Ez mit takar? x+-1

x-1, vagy x plusz-mínusz 1?


(5(x+1)-3(x-2)) / (2x-1) =1

5x+5-3x+6=2x-1

2x+11=2x-1

11=-1 Ez hamis, nincs megoldása.


Bár úgy sejtem, hogy nem így szól a másodiknál a feladat. Nem tudnád rendesen, matematikailag leírni, vagy lefotózni?

2017. máj. 27. 18:12